Blog > Komentarze do wpisu

PAYBACK

 

Dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę na program lojalnościowy PAYBACK, polega on na zbieraniu punktów za poszczególne zakupy. Po uzbieraniu odpowiedniej ilość możemy zdobyte punkty wymienić na ciekawe nagrody. Warto jednak zaznaczyć, iż aby zakupić coś sensownego jak chociażby Mikser Blender Philipsa wart jest niemal 10 tys punktów.

Czy warto zbierać? Oczywiście, że tak założenie konta nic nie kosztuje zaś noszenie karty jedynie trochę miejsca w portfelu. System Payback działa jak pewnego rodzaju skarbonka. Jedni odkładają 10 gr z zakupów inni 2zł.

Program ten jest najbardziej rozbudowanym w Polsce, punkty zdobywamy praktycznie za każde zakupy, czy też usługi. Ważne jest aby robić je w odpowiednich miejscach i wówczas z każdej transakcji dorzucimy do naszej skarbonki.

Weźmy pod lupę za co możemy dostać punkty.

Karta BZWBK payback - tutaj punkty dostajemy za każdą transakcję kartą, za każde 3 zł otrzymujemy 1pk. Przydatna sprawa gdyż kartę możemy dostać razem z rachunkiem lub dla posiadaczy rachunku WBK zamówić za 15zł. 

Zwykły obywatel oprócz karty płatniczej często posiada samochód (1 w rodzinie) wówczas do punktów za transakcję kartą należy doliczyć 3pkt za każdy litr zatankowanego paliwa na stacji BP Polska. Jadąc do pracy tankujemy zaś wracając robimy zakupy do domu, udając się do sieci real otrzymamy 1pkt za każde 2zł.

Zakupy na jakże popularnym Allegro również są punktowane 3zł 1 pkt. Telefony czy to stacjonarne czy komórkowe również kolejne punkty. Warunkiem jest jednak posiadanie umowy z TP SA bądź Orange, wówczas za każde 2zł na fakturze otrzymamy 1pkt.

Kupno prasy i rozrywka to również punkty które możemy zebrać.

Ile można zatem zebrać miesięcznie?

Licząc na przykładzie mojej osoby:

Miesięczna płatność kartą 600zł daje nam to 300pkt

Miesięczne tankowanie ~70 litrów 105pkt

2 x zakupy w real ~200zł - 100pkt

wyjście do multikina 50zł - 25pkt

prasa w empiku 30zł - 15pkt

Łącznie daje mi to 545pkt miesięcznie + dodatkowe bonusy za jakieś zakupy. Zazwyczaj rocznie uzbieram około 8 tys pkt, co pozwala już na wybranie odpowiedniej nagrody.

Uczestnicząc w programie nie wydaje więcej niż muszę, BP, Reala Empik, mam pod nosem więc i tak robiłbym zakupy. Reasumując stracić nie stracimy zaś możemy parę groszy odzyskać.

wtorek, 14 lutego 2012, shild

Polecane wpisy